Okul Ve Eğitim Kurumu İlaçlama

Eğitim kurumları hijyenin mutlak olması gereken kurum ve kuruluşların başında gelir. Okul ve eğitim binalarında, oyun alanları, su depoları, arşiv odaları, kantin ve yoğun nem zararlıların büyümesi için ve yuvalanmasına olanak sağlayan ortamlardır. Okullarda düzenli olarak haşere ve böcek kontrolünün yapılması gerekmektedir.

Okullarda Ortak Olan Böcek ve Haşereler
Aşağıda, okullardaki ortak alanlarda bulunması muhtemel haşere ve böcekler yer almaktadır. Bu alanlarda haşere büyümesi için herhangi bir önlem almamak çok tehlikeli olabilir ve insan yaşamını etkileyen ciddi sorunlara sebep olabilir. Düzenli denetimlerin ve kontrollerin yapılması gerekmektedir.

Termitler: Okulda çok sayıda ahşap mobilya bulunmasından dolayı termit yuvalanmasına olanak tanır. Duvarları, rafları, kapıları, pencereleri ve hatta kütüphaneyi içten içe kemirebilirler. Çok ciddi hasarlara neden olabilirler ve kesinlikle mobilyaların sadece yüzeyi kalıncaya kadar durumu fark etmeyebilirsiniz.

Karıncalar: Karıncalar, okuldaki öğrencilerin sağlığını ciddi şekilde engelleyebilir. Okuldaki ıslak toprak, karıncaların en büyük davetidir. Öğrencilerde kaşıntı ve hastalığa neden olabilir. Bu konuyu yakından takip edip, düzenli ilaçlamanın yapılması gerekir.

Sıçan ve Kemirgenler: Okullarda kitaplar ve kağıtlar, sıçanlar ve kemirgenler tarafından saldırıya uğrayabilecek önemli yerlerdir. Dikkat edilmediği takdirde ciddi hastalık riskleri de dahil olmak üzere büyük kayıplar yaşanabilir. Takip edilerek düzenli ilaçlama yapılmalıdır.

Keneler: Keneler dış ortamda ve iç ortamda yaşayabilen canlılardır. Bunlara bahçe ve okul içinde düzenli ilaçlama uygulanabilir ve üremesi durdurulabilir.

Gümüş Böcekleri: Gümüş böcekleri okuldaki kitaplara ve diğer okuma malzemelerine zarar verebilir.

Güveler Saldırı: Güve saldırıları da okullarda yaygındır. Düzgün bir şekilde mücadele yapılması gerekir.

Hamam Böcekleri: Hamam böcekleri sadece görüntü olarak kötü değildir. Kalorifer Böceği olarak bilinen Alman Hamam Böceği ve daha büyük ve iğrenç görünümlü olan Amerikan Hamam Böcekleri taşıdıkları hastalıklar sebebi ile öğrenciler için büyük risklere sebep olacaklardır.

Uzman Ekip

Okul ilaçlamaları farklı yöntemleri barındırmaktadır. Özellikle bu ilaçlamaların yapılırken çocukların sağlığına önem verilmesi gereklidir. Firmamız da bu konunun hassasiyetinin bilinciyle görevini yerine getirmektedir. Böcek ve haşere yapısına uygun ilaçlama yöntemleri kullanılarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Tüm haşere ve kemirgen sorunlarınız ile eğitim kurumları ilaçlama yöntemlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın ya da bilgi formu iletin.

Görüşmeye Başla
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba,
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?